Tipy pro obývací pokoj

Obývací pokoj je reprezentativním místem, kde lze vybrat sestavu barevně sladěného nábytku, například velkou a prostornou skříň, dřevěnou komodu či vitrínu, do které budeme sbírat krystaly a porcelán a také knihovny pro literární díla, TV stůl a dřevěný stůl se židlemi. Měkká pohovka a pohodlná křesla v barvě arašídů dokonale ladí se všemi odstíny hnědé. Styly v nábytkářském průmyslu jsou nejrozmanitější, osvědčeným patentem je klasický nábytek - důstojný a tlumený, jednotlivé prvky mohou být lehce vyřezávané.

Spojíme-li náš vybraný nábytek s klidnými barvami stěn a podobnou podlahou, dosáhneme uceleného a dobře naplánovaného zařízení interiéru. Nesnažte se zbytečně experimentovat s žádnými formami, barvami a texturami. V obývacím pokoji se zaměřte na eleganci a jednoduchý design. Nezapomínejte ani na dostatek osvětlovacích prvků. Lampy vybírejte opatrně, rozhodujete tak o teplé barvě světla. Kromě základního světla z hlavního lustru můžete instalovat nástěnné lampy. Kde je to možné, uvažujte také o krbu.

Tipy pro kuchyni

Rozhodování o uspořádání kuchyně je důležitým momentem při plánování interiéru celého bytu. Kuchyňský nábytek je důležitým aspektem uspořádání, zejména pokud plánujeme otevřený prostor a kombinaci varné zóny a obývacího pokoje. Lze si pořídit hotové řešení nebo kuchyni na míru podle svého individuálního požadavku. Při výběru kuchyňského nábytku je třeba nejprve zvážit kuchyňský prostor. Důležitý je také styl stavby, stejně jako rozpočet určený na realizaci kuchyňského interiéru. Umístění zásuvek (u všech domácích spotřebičů), přípojek odpadních vod a vodovodních přípojek (u dřezů a myček) nebo plynové instalace (varná deska) významně ovlivňuje vzhled a umístění kuchyňského nábytku a dalšího vybavení.

Chci kvalitní nábytek